Prihlásenie investoraBlogChcem registrovať projekt

19 Marec 2018
Aktuálne možnosti získania nefinančnej podpory pre inovatívnych podnikateľov

Inovatívni podnikatelia sa môžu pri financovaní svojich obrátiť nielen na súkromných investorov, ale napríklad aj na Slovak Business Agency, ktorá ponúka rad zaujímavých podporných programov. Prinášame ich prehľad.

Prehľad podporných programov, ktoré môžete využiť pri financovaní svojho podnikania

Podporný program Bratislavský kraj Ostatné kraje okrem bratislavského
Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo -

10 konzultačných hodín na pomoc s expanziou do zahraničia

(o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo -

80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia

(o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo

10 konzultačných hodín

(o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín

(o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Dlhodobé poradenstvo 80 konzultačných hodín (termín 29.3.2018) pripravuje sa
Inkubačný program - inkubátor NPC členstvo v inkubátore - kancelárske priestory, mentoring, konzultácie (termín 2.4.2018) -
Akceleračný program - Coworking

členstvo v Coworkingu na 4 mesiace

(prihlasovanie prebieha počas celého trvania výzvy)

-
Akceleračný program - Odborné individuálne poradenstvo

10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov

(prihlasovanie prebieha priebežne počas celého trvania výzvy)

 

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh.

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac sa dočítate na webovej stránke Slovak Business Agency.

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebujete skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Prostredníctvom podporného programu je možné prefinancovať individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom bez nutnosti spolufinancovania.

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdete  na stránke Slovak Business Agency, ktorú odporúčame pozorne sledovať.

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP

V rámci krátkodobého poradenstva máte taktiež k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie špecifických podnikateľských otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Na uvedených linkoch nájdete viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj .

Dlhodobé individuálne poradenstvo

Chcete sa v podnikaní posunúť ďalej? Potrebujete komplexné biznis riešenia? Získajte 80 bezplatných konzultačných hodín so skúseným expertom, ktorý vás nasmeruje na správnu cestu.

Prihlásiť sa môžu podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP z Bratislavského kraja do 29.3.2018. Všetko potrebné k získaniu dlhodobého poradenstva nájdete  na stránke Slovak Business Agency.

Získajte miesto v inkubátore NPC a využite jeho výhody naplno

Ak ste začínajúci podnikateľ a hľadáte efektívny pracovný priestor, vedzte že je možné uchádzať sa o miesto v inkubátore Národného podnikateľského centra v Bratislave. Vybavené kancelárske priestory sú pre členov inkubátora zadarmo, k dispozícii sú taktiež mentoringové konzultácie a kontakty na skúsených odborníkov. Ako funguje inkubátor a ako sa darí záujemcom z prvej výzvy si môžete prečítať na stránke Národného podnikateľského centra .

O miesto v inkubátore NPC sa môžu uchádzať podnikatelia z Bratislavského kraja spĺňajúci definíciu MSP do 3 rokov existencie. Termín na podávanie prihlášok je 2.4.2018. Dalšie informácie nájdete v tomto článku.

Priestor pre váš budúci biznis v Coworkingu

Ak ešte nepodnikáte ale máte podnikateľský nápad, ktorý plánujete realizovať, prihláste sa do Coworkingu a staňte sa členom komunity ľudí z rôznych oblastí a profesií. Na svojom projekte môžete pracovať individuálne alebo v tíme. Na 4 mesiace máte možnosť získať vlastný pracovný stôl, prístup k tlačiarni, internetové pripojenie, nonstop prístup do coworkingového priestoru a samozrejme nové kontakty a cenné skúsenosti.

Do Coworkingu sa môžu prihlásiť nepodnikatelia (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet miest je limitovaný, prihláste sa teda čím skôr. Bližšie informácie získate na tejto webovej stránke.

Odborné individuálne poradenstvo

Využiť možnosti odborného individuálneho poradenstva je jedinečná príležitosť pre budúcich podnikateľov ako skonzultovať špecifické otázky, ktoré stoja pred začiatkom vlastného biznisu. Využite príležitosť poradiť sa počas 10 konzultačných hodín s odborníkom, ktorý vám poradí vo vybranej oblasti ako napríklad marketing, cenotvorba, predaj, financie či informačné technológie.

Odborné individuálne poradenstvo je určené pre nepodnikateľov (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet konzultácií je limitovaný, prihláste sa čím skôr. Všetko potrebné k čerpaniu odborných konzultácií nájdete na tejto stránke.

Ponuka podporných programov sa bude rozširovať

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu, preto rozhodne odporúčame sledovať webové stránky Slovak Business Agency.